Son ziyaretiniz: Zaman: 26 Tem 2014, 03:03

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 24 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: En iyi anti virüs programı hangisi
MesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2010, 16:11 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı
Piyasada ücretli ve ücretsiz birçok anti virüs programı bulunuyor. Hepsi için de farklı kaynaklarda birbirinden farklı bilgiler ve yorumlar görmek mümkün. Bu konuda en sağlıklı yol gösterici kaynağın, bu programları kullanan bizlerin karşılaştığı problemler ve kullandıktan sonra oluşan fikirlerimizdir diye düşünüyorum.

Sizce en iyi anti virüs programı hangisi? En iyi olarak düşündüğünüz anti virüs programının hangi özelliklerinden dolayı en iyi olduğunu da eklerseniz, daha sağlıklı bir sonuca ulaşabiliriz. Böylece anti virüs programı arayanlara da yol göstermiş oluruz ;)

Başa Dön
Çevrimdışı Profil Özel mesaj gönder  

Mesaj Başlığı: Re: En iyi anti virüs programı hangisi
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2010, 00:50 
Bit
Kullanıcı avatarı
Soruyu biraz daha daraltayım. Windows 7 'nin desteklediği en uygun ve verimli virüs programı nedir?

Ben makinemı ilk aldığımda içinde Mcafi gibi bir şey vardı. Onu silip Eset NOD32 yükledim. Fakat sürekli olarak windows 7 ile uyumsuz uyarısı veriyor. Programı her ne kadar sürekli güncellesem de aynı uyarı devam ediyor?

Başa Dön
Çevrimdışı Profil Özel mesaj gönder E-posta  

MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2010, 03:07 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı
Henüz Windows 7 kurmadığım için hakkında pek bilgi sahibi değilim. Şu anda piyasadaki tüm anti virüs programları Windows 7 desteklemese de zaman içinde hepsi destekler hale gelecektir diye düşünüyorum. NOD32'nin uyumluluk sorununu henüz halletmemiş olmalarına şaşırdım.

Soruyu daraltmak yerine, yine Anti Virüs forumu altında başka bir başlık oluşturarak sorarsan, Windows 7 kullanan arkadaşların benzer bir soruya cevap bulabilecekleri ayrı bir kaynak oluşturabiliriz. ;)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2010, 00:23 
Yeni Üye
En iyi antivirüs Linux kullanmaktır sanırım :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2010, 01:29 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı
mbaybarsk yazdı:
En iyi antivirüs Linux kullanmaktır sanırım :)

Bu konuda sanırım haklısın Baybars :)

Ama benim gibi senelerdir en azından harddiskin bir kısmına Linux yüklemeyi planlayıp bir türlü yüklememiş olan Windows kullanıcıları için halen iyi bir anti-virüs yazılımı gerekli :) ADSL ile tanıştığım 2005 senesinden önce hiç böyle dertlerim yoktu :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Mar 2010, 01:23 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı
Merhabalar,
Avira Antivir kullanıyorum,Windows 7 ile herhangi bir uyum sorunu yok ve fena da değil.
Bilgisayarın performansına fazla bir etki yapmıyor yavaşlatmak gibi,ama harkulede başarılı mıdır?değildir mutlaka :) Yinede free anti virus yazılımları arasında genellikle çoğu ankette(chip.de vs) en iyiyler arasındaydı.
Daha önceden kullandığım crackleniş NOd32 ve free AVG ye göre daha iyi diyebilirim kendi açımdan en azından :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2010, 13:00 
Bit
Kullanıcı avatarı
Ben de Aviraya transfer oldum:D Rasgele bakalım:D

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2010, 09:28 
Yeni Üye
Ben ilk olarak kaspersky kullandım çok memnundum 2010 versiyonu çıkana kadar. 2010 versiyonunda inanılmaz bir kasma problemi var. 2010 versiyonundan öncesi bence gayet başarılı. Ben illa son sürüm versiyon kullanacağım diyorsanız Norton İnternet Security 2010'u tavsiye ederim gayet başarılı olduğunu düşünüyorum. Eski versiyonlarında olduğu kadar bilgisayarı zorlamıyor. Bilgisayar açıkken ve siz fazla ram harcamıyorken kendi kendine riskli bölgelerde tarama yapıyor. Tabi bu bahsettiğim rahatlık 2GB ram'i olan bilgisayar için geçerli. Avira'nın ücretsiz versiyonunu da kullandım bir süre başarılı olduğıunu söyleyemeyeceğim tracking cookies diye bir tür virüs yedim. bırakın silmeyi faliyetlerini bile engelleyemedi. Facebook profilimde sürekli reklam içerikli yazılar yazmaya başladı. Gerçi Norton da temizleyemedi tam olarak ama en azından faliyetlerini engelliyordu. Şu sıralarda Eset Smart Security 4 Business Edition kullanıyorum. Bilgisayar açılışında çok kasıyor bakalım ilerde nasıl bir performans alacağım.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Nis 2010, 03:16 
Megabyte
Kullanıcı avatarı
Bildigim en iyisi vipre'dir.Cunku bu antivirus programi.Bizzat bilgisayarin ekran karti uzerindeki GPU'yu kullanmaktadir.Buda bilgisayarin CPU'suna bizzat 0 yuk demektir.Sinifinin tek en iyi antivurus programidir.Eger sisteminizde yuk istemiyorsaniz.Ben bunu tercih ederim.

kerim@bayner.com

Cep : 0555 221 30 39

Daha fazla esneklik, daha fazla olanak demektir, ama en ufak hata çok büyük hatalara sebep olabilir.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 01 May 2010, 15:59 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı
Windows 7 ile uyumlu olarak en iyi alternatif sanırım Microsoft'un Security Essential.Eğer orjinal bir Windows/ veya Vista nız varsa,Microsoft un sitesinden ücretsiz olarak indirip kurabilirsiniz.
Daha önceden yazdığım Avira'yı silmiş durumdayım şuan ve gayet memnunum.Performans azalması gibi bir şikayetim olmadı ve USB sticklere karşı verim aldım.
Hoş ve ücretsiz bir alternatif.Bir deneyin derim :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 02 May 2010, 01:41 
Kilobyte
Kullanıcı avatarı
Sizce kısmı herkese göre değişir ben de bi farklılık gösterip kendi fikrimi değil de yapılan araştırmaları sizinle paylaşayım (:

http://www.av-comparatives.org/comparativesreviews/main-tests/summary-reports

bu linkten önce ki senelere dair özet arşivleri bulabilirsiniz

http://www.av-comparatives.org/index.php?option=com_content&view=article&id=144&Itemid=152

buradan da son yapılan testlere bakabilirsiniz ona göre kendiniz karar verirsiniz ;)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 02 May 2010, 03:12 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı
Birden fazla faktöre göre oldukça fazla antivirüs programı detaylı olarak test edilmiş ve kıyaslanmış. Güzel bir çalışma olmuş, anladığım kadarıyla her ay yapılıyor. Değerler birbirlerine oldukça yakın gözüküyor. "False Alarm" oranı düşük olmasını ön planda tutacağım o yüzden :) Paylaşım için teşekkürler lorddragon ;)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 06 May 2010, 20:13 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı
Az önce Avira Antivir Free Version yükledim, ilk izlenimim olumlu yönde. Kullanışlı bir arayüzü var. Güvenlik konusunda yorum yapmak için henüz erken :) Ama bilgisayarımda tarama yaptırırken açtığı programın adı beni benden aldı :mrgreen:

Luke Filewalker :lol:

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 06 May 2010, 20:40 
Byte
Kullanıcı avatarı
Ben ''Norton Symantec'' kullanıyorum. Oldukça memnunum.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2010, 09:36 
Byte
Kullanıcı avatarı
Bir sene önce BitDefender aldım. Daha önce de kullandığım için memnundum Bitdefender'dan. Eset Nod32'nin tespit edemediği virüsleri bulduğuna bu bir sene içinde 4-5 kez şahit oldum. Ayrıca fiyat olarak da uygun. 45 dolara lisansını aldım. 3 farklı bilgisayarda lisansın kullanılmasına izin veriyor. Yani 15 dolara bilgisayarınızı 1 sene boyunca lisanslı olarak virüslerden koruyabilirsiniz.

Tavsiye ederim...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2010, 09:38 
Byte
Kullanıcı avatarı
Eklemeyi de unutmayayım. Bitdefender laptop modunda iken daha farklı çalışabiliyor. Laptop kullanıcıları için bu bir artı olabilir. Ayrıca oyun meraklıları için de oyun modu mevcut. Oyun oynamak için antivirüsünüzü kapattığınız günleri hatırlayacaksınız.

Bitdefender kullanırken, nerdeyse antivirüs kullanmıyor gibisiniz. Performansınızı nerdeyse hiç etkilemiyor. Taa ki bir virüs yakaladığında "Aaa benim antivirüsm vardı!" diyorsunuz.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2010, 15:05 
Megabyte
Kullanıcı avatarı
bitdefender'ın yada aviranın bulamadığını kaspersky buluyor, onun bulamadığını diğerleri buluyor. çok ciddi bir çelişkidir bu nasıl çözümlenir bilmiyorum. herkez kendinin ki iyi diyor. şimdiye kadar yazılıp çizilenlerin hepsini kullandım. ancak bildiğim bi tek gerçek kaspersky makinaya tacizde bulunuyor, fakat temizliyor ve güvende tutuyor.

net bir tavır ortaya konulabilecek bir durum yok gibi heralde...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2010, 15:24 
Megabyte
Kullanıcı avatarı
Kaspersky iyi de durmadan uyarı veriyor.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2010, 15:59 
Megabyte
Kullanıcı avatarı
kasperskynin detay ayarlarını yapılması lazım trusted zone gibi mesela. ilave olarak eğer çok kurcalarsanız 8 gb ramli makinada bile sürünme hissi uyandırabiliyor. :D

ayrıca hemen hatırlatma linux için ortalama olarak 30 civarı virüs çıkmış durumda henüz bunların kesin zararları net ortaya konmuş değil ama yine de raporlanmışlar. artık linuxlarda hedef olarak gözükebiliyor... :D

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2010, 20:04 
Kilobyte
6 yildir avast kullaniyorum ve simdiye kadar hic bir problem yasamadim..
son derece kullanisli ve bedava tavsiye ederim ^^

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 24 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak: