Son ziyaretiniz: Zaman: 22 Eyl 2014, 08:09

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: En güzel animeler, anime önerileri
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2010, 00:48 
Megabyte
Kullanıcı avatarı
Genellikle bilgisayara download edilip izlenmek yoluyla takip edildikleri icin, bilgisayar kurtlarinin ortak noktalarindan biri durumuna gelmis bir olgu olan animeler ile ilgili olarak ayrica bir baslik acilmamasi elbette dusunulemezdi ve di ni niiininin, acildi!

Daha derli toplu olmasi acisindan ben sunu oneriyorum, her post eden su bicimde siralasin dusuncelerini:

En güzel animeler:

En güzel anime filmleri:

En güzel anime muzikleri:

En begendiginiz anime karakteri:

Bunlardan sonra da elbette konuyla ilgili baska ne soylemek istiyorsak soyleyelim :)

Benim icin:

En güzel animeler: Full Metal Panic, Naruto

En güzel anime filmleri: Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, Samurai X: Trust and Betrayal (4 bolum aslinda da, film sayilir :P)

En güzel anime muzikleri: Naruto, bir de Yoko Kanno tarafindan bestelenmis her sey (Cowboy Bebop - Tank ve Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Inner Universe)

En begendiginiz anime karakteri: Major Motoko Kusanagi (Ghost in the Shell)

Yaklasik 10 yillik bir anime izleyicisiyim, son zamanlarda cok daha az izleyebilsem de arada bir duruma goz atiyorum. Eskiden uzun anime dizileri daha cok severken, bu aralar 30 bolumu gecmeyecek, basi, sonu, mesaji belli animeleri tercih ediyorum. Yuzlerce bolum Hunter X Hunter izlemistim de sonra yazari / cizeri hasta mi olmustu, olmus muydu, yarim kalmisti dizi. Orta yerimden catlamistim. Naruto'yu da cok sevsem de, neredeyse 10 sene oldu, hala bir suru sey belli belirsiz, baymaya basladi beni.

Simdilik bu kadar diyeyim, sohbet ilerlerse bende hikaye cok :P

Facebook "Allah Allah çalışması lazım" grubu:

http://www.facebook.com/group.php?gid=141000015920816

Başa Dön
Çevrimdışı Profil Özel mesaj gönder E-posta  

Mesaj Başlığı: Re: En güzel animeler, anime önerileri
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2010, 02:46 
Megabyte
Kullanıcı avatarı
Bende ekleyeyim bari :)

En güzel animeler: Death Note, One Piece

En güzel anime filmleri: Hellsing 6-7, One Piece Strong World

En güzel anime muzikleri: Hellsing: Shintou Shite ve Magnolia -- Full Metal Alchemist: Butou

En begendiginiz anime karakteri: Colonel Mustang (Full Metal Alchemist), Maes Hughes (Full Metal Alchemist), L (Death Note)

Death Note kısa ve güzel. Senaryosu en sağlamlardan. Bir çok arkadaşım death noteyi izledikten sorna anime izlemeye başladılar :D Bence senaryoyu yazarken kendi aralarında FRP tarzında mülakatlar şeklinde yazdıklarını düşünüyorum. Ayrıca filmi de çekilen nadir animelerden bir tanesi.

One piece ise herhalde bilinen en uzun olanı. 1998 yılından beri aralıksız yayınlanmış bir dizi. Televizyon izlemekten iyidir diyerekten izlenebilecek bir dizi çünkü bitmiyor :D Şu an 460. bölümü 10. filmi çıktı. Ve senaryosu yarısına bile gelemedi :D Banko bir 7 yıl daha oynayacak gibi gözüküyor. Mangasını da normal seyrine yetiştikten sonra dayanamayarak merak edip okumaya başladım :)

Naruto için aslında orjinal senaryosu güzel (ara bölümler çok konuyu dağıtsa da...) ama ara bölümlerde her şeyin sonunda "Sasuke"yi hatırlaması da acaba başka bir şey mi var gibisinde dedikodusu yapılır hale gelmiş liselerde izleyenler tarafından :D Çok yavaş ilerleyen bir seri maalesef...Ama en popülerlerden biri.

Full Metal Alchemist ve Full metal Panic temsil ettikleri düşünceler bakımından tam zıt oldukları söylenebilir. Birisinde asker manyaklığı diğerinde ise ordu düşmanlığı şeklinde gelişiyor senaryo. İkisi de bitmiş serilerdir. Full metal alchemist daha bilinen ve 2 farklı senaryo ile 2 farklı seri olarak bulunmaktadır.

Star Wars Clone Wars'ı da tavsiye ederim ama izlemesi biraz sorun. Dünya'da lisanslarını aldığı için çoğu anime sitesi yayınlayamıyor. Aslında direk kendi sitelerinden yayınlıyorlar eski bölümleri ama Türkiye'ye kendilerini bir çeşit yasaklamışlar...

Bleachi ve Dragon Ballı fazla tavsiye etmem. Ama 20 bölüm iki kişi arasında aralıksız savaş izlemek istiyorsanız izleyebilirsiniz. Beni sıkıyor valla :)

Hellsing son 2 hafta içinde keşfettiğim dizi olarak değil film serisi olarak çıkmış bir seri. Çok kaliteli bir görüntüsü var ve senaryosu klasik bir vampir filmi diye düşündürürken aslında Protestan Katolik çatışması konusu ile çok aykırı bir konuya sahip diğer animelere nazaran. Ayrıca filmlerindeki müzikler çok güzel.

Avatar ise ilk izlediğim animelerden bir tanesi idi. Güzel bir seri. Ara bölümler bile pek senaryodan o kadar da sapmıyor. Şu anda filmi de çıkacak hatta.

İzlediklerim hakkında kısa bir bilgi vereyim dedim genel olarak belki izlemek isteyenler olur diye :)

www.gamesfromweb.com/tr

Başa Dön
Çevrimdışı Profil Özel mesaj gönder E-posta  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak: