Son ziyaretiniz: Zaman: 16 Nis 2014, 09:51

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: İstanbul'da Staj
MesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2010, 20:54 
Yeni Üye
Yaz döneminde İstanbul'da staj yapmayı planlıyorum, ancak programlama konusunda genel olarak fazla bilgim olmadığı için kurs türünde geçen stajlar öncelikli tercihim olacak. Bu tür bir staj için nereleri önerirsiniz?

Başa Dön
Çevrimdışı Profil Özel mesaj gönder E-posta  

Mesaj Başlığı: Re: İstanbul'da Staj
MesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2010, 21:15 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı
Arkadaşlarımdan hatırladığım kadarıyla Yapı Kredi'nin üç ay süren, daha çok eğitim ağırlıklı bir stajı oluyor. Burada staj yapan arkadaşlar daha detaylı bilgi verebilirler sanırım. Kabul şartları hakkında pek bir fikrim yok.

Sana tavsiyem, eğer Erasmus'a öğrenci olarak gitmeyi planlamıyorsan, Erasmus'un yaz stajlarından faydalanman şeklinde olur. O da üç ay sürüyor ve İstanbul'da veya başka bir şehirde bir şirkette yapacağın stajdan çok daha faydalı bir tecrübe olacağına eminim.

Bölümümüzde bu stajdan faydalanan bir çok arkadaş oldu. Benim Erasmus'a gittiğim yaz Deran, Çetin, Rasim, Erdeniz Özgün stajlarını bitirmek üzereydi. Foruma katıldıklarında buradan da bilgi verebilirler ama kendi imkanlarınla da iletişim haline geçmeyi ve bilgi almayı deneyebilirsin ;)

İstanbul için aklıma gelen başka bir yer olursa tekrar paylaşırım.

Başa Dön
Çevrimdışı Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2010, 23:25 
Yeni Üye
garanti teknoloji de stajyer alıyor yaz döneminde. stajyerlere asgari ücret de veriyorlar fakat teknik anlamda pek bir şey öğrenebileceğini söyleyemeyeceğim, ama büyük kurumsal bir it şirketinde işlerin nasıl yürütüldüğünü öğrenmek bakımından faydalı. bir de işe yeni başlayanlara şirketi tanıtmayı ve süreçleri öğretmeyi amaçlayan gt akademi dönemine denk gelirsen, bu sene ağustosta yapıldı, çok daha verimli bir staj dönemi geçirebileceğini söyleyebilirim.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2010, 23:38 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı
Emin olmamakla birlikte, garanti teknoloji ile yapı krediyi karıştırmış olabilirim. Bizim dönemden Berkay orada staj yaptı diye hatırlıyorum, onunla iletişime geçerek bilgi alabilirsin.

Teknik bilgi edinme konusunda da Onur'a katılıyorum. Genelde stajlar 20iş günü sürüyor ve bu süre içinde bir çok şirkette bir projeye bile dahil edilmiyorsun. İşi biraz daha sıkı tutan yerlerde ise, bu sürenin ilk 3-4günü ortama alışman, son 3-4 günü ise staj raporu hazırlamakla geçtiği için geriye pek bir zaman kalmıyor. Mezun olduktan sonraki çalışma ortamını görmek açısından bir tecrübe edinmiş oluyorsun.

Programlama konusunda kendini geliştirmek istiyorsan sana tavsiyem, iş ilanlarının bulunduğu internet sitelerine girerek iş ilanlarını incele. Bu, piyasada ne gibi beklentiler olduğu yönünde sana bir fikir verecektir. Daha sonra hangi programlama dili üzerinde kendini geliştirmek istediğine karar vererek, kendin çalışmaya başlamalısın. Bölümde yapılan projelerde aktif olman önemli bişey. Algoritma mantığını kafanda oturtursan, hangi prog.dili olursa olsun, syntax'ı öğrendikten sonra (birkaç haftanı alır) kod yazıp pratiklik kazanman kalır sadece ;)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2010, 00:12 
Yeni Üye
Programlama ile ilgilenmiyorum fakat büyük veya büyükçe şirketlerin IT departmanlarında özellikle de kısa dönem staj yapmanızı tavsiye etmiyorum. Kimse zaten 1 ay 2 ay kalacak bir stajyere "gerçek" bir iş vermiyor. Ayrıca bu tip şirketler de gittikçe IT departmanlarını "outsource" etmeye yöneldikleri için, yeni şeyler öğrenebileceğiniz veya pratik yapabileceğiniz alanlar iyice daralıyor, sadece günlük rutin işler kalıyor.

Eğer mümkünse, "core business"ı sizin ilgilendiğiniz bir alan olan (programlama, veritabanları, network) bir şirket bulmaya çalışın, ya da tercih edin. Örnek vermek gerekirse, Yeni kurulmuş bir entegratör firmada veya ISP'de staj yapmayı hem de çok kesin bir şekilde -sallıyorum- Coca-Cola'da IT departmanında çalışmaya tercih ederdim, öyle bir fırsatım olsaydı.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2010, 22:24 
Gigabyte
Kullanıcı avatarı
Bilgisayar müh 1 sınıf öğrencısı oldugum ıcınn staj zorunlulugum yok sizlerde bılırsınız ama ben yazı bos gecırmek ıstemıyorum aslında gene bos gecmezde ama bır sırket bunyesınde ısın cınde olarak daha ıyı öğreneceğimi dusunuyorusm hem ıs hayatına erken ısınmıs olurum hemde essız deneyımler yasarım ve sonrakı senelerde atacağım adımları bılırım bır kac görusmem oldu ama bana sıgorta konsuunda sıkıntı yasaya bılırsın dedıler ve staj zorunlulugu olanlar varken sana zor sıra gelır tazrında konustular ama ben ıstege baglı staj yapmak ıstıyorum ıstanbulda yanlıs hatırlamıyorsam yenı bır ıs den verı park adında bır sırkete bas vurdum ama daha cevap gelmedı ne yapabılırım acaba istanbul dusunuyorum yardımcı olursanız sevınırım iyi geceler.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2010, 22:53 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı
ercanpinar yazdı:
Bilgisayar müh 1 sınıf öğrencısı oldugum ıcınn staj zorunlulugum yok sizlerde bılırsınız ama ben yazı bos gecırmek ıstemıyorum aslında gene bos gecmezde ama bır sırket bunyesınde ısın cınde olarak daha ıyı öğreneceğimi dusunuyorusm hem ıs hayatına erken ısınmıs olurum hemde essız deneyımler yasarım ve sonrakı senelerde atacağım adımları bılırım bır kac görusmem oldu ama bana sıgorta konsuunda sıkıntı yasaya bılırsın dedıler ve staj zorunlulugu olanlar varken sana zor sıra gelır tazrında konustular ama ben ıstege baglı staj yapmak ıstıyorum ıstanbulda yanlıs hatırlamıyorsam yenı bır ıs den verı park adında bır sırkete bas vurdum ama daha cevap gelmedı ne yapabılırım acaba istanbul dusunuyorum yardımcı olursanız sevınırım iyi geceler.

Veripark'a iş başvurusunda bulunmuştum. Telefonda bir görüşmem oldu şirketle. İnternet üzerinden ve çevremden edindiğim duyumlara göre İtü teknoparkta, oldukça yoğun bir çalışma temposu olan, girenlerin genellikle 2 seneden fazla çalışmamasından ötürü eleman sirkülasyonu yüksek olan, yazılım geliştirmekten zevk alan insanlar arayan bir şirket :) Sana bişeyler katabilir ama kabul edilirmisin bilmiyorum. İstanbul'da farklı alternatiflerin de olabilir. Ama staj olarak çalışman, eğer tanıdığın yoksa biraz zor gibi geliyor. Senin de duyduğun gibi çoğu şirket zorunlu staj belgesi istiyor başvuru sırasında. Önceliği de zorunlu stajı olanlara veriyorlar. Ben stajımı sigortasız yaptım ama şuanda sigorta zorunluluğu getirmişler sanırım. O konuda ne gibi bir sıkıntı yaşarsın fikrim yok. Eğer amacın tecrübeyse, para almadan da olsa yol parası ve karın tokluğuna bir yerlerde çalışabilirsin, 1.sınıfı bitirdiğinde para alabileceğin ve staj olarak saydırabileceğin bir yer bulman zor diye düşünüyorum. Hatta bizim bölümde 3.sınıfı bitirmeden yaptığın stajları staj yerine saydıramıyordun yanlış hatırlamıyorsam.

Sene içinde çalışmanın avantajı daha çok oluyor. İstanbulda 2.sınıftan itibaren çalışmaya başlayıp, okulu bitirdiklerinde 2senelik iş tecrübesi ile aynı yerde çalışmaya devam eden ya da daha iyi teklifler alan arkadaşlarım oldu. Ama her şehirde bu imkan olmuyor. Ben izmir'de para istemiyorum, tecrübe kazanmak için çalışmak istiyorum dememe rağmen başvurmuş olduğum 2-3yerden de geridönüş alamamıştım :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2010, 23:28 
Bit
Kullanıcı avatarı
Staj yapma işini kolaylaştırmak için üniversitenizin Uluslararası İlişkiler Birimi 'ne gidin. Mesela erasmus bölümüne falan. Onların çok basit işler için dahi bir bilgisayar mühendisi öğrencisine ihtiyaçları olur bir çok şeyi yapmaktan vazgeçerler teknik bilgiye sahip olmadıkları için. Mesela erasmus bürosundan birisi. Gidin gönüllü olarak onlara yardımcı olun. Aranızı iyi tutun. Yurt dışında harika staj imkanları için size yardımcı olurlar ;) Bu tiyoyu da herkese vermeyin sakın :P

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2010, 23:38 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı
Bu arada Erasmus'un yurt dışı staj olanağından faydalanmayı düşünen ya da metehan'ın yazdığı cevaptan sonra gözleri parlayan arkadaşlar olduysa küçük bir ek yapayım :)

Erasmus'un staj programları 3ay süreli oluyor. Gittiğiniz ülkeye göre aldığınız hibe (burs) miktarı değişiyor. 2008 yılında Almanya'ya giden arkadaşlarım, aylık 800-850 Euro civarı bir para aldılar ki oradaki harcamalarınız için fazlasıyla yetiyor. Staj yaptığınız yer ile anlaşmanıza bağlı olarak oradan da cüzzi bir maaş alabilirsiniz belki. Bilgi açısından ne derecede faydası olur size bilmiyorum ama yurtdışı tecrübesi yaşamak için oldukça faydalı olduğunu söyleyebilirim :)

Unutmadan belirteyim, üniversite öğrenim hayatınız boyunca Erasmus'tan sadece bir kere yararlanabiliyorsunuz. Lisans'ta gittiyseniz Yüksek Lisans'ta bir daha gidemiyorsunuz. Staj için 3 aylığına gittiyseniz sene içinde öğrenci olarak bir daha gidemiyorsunuz ya da öğrenci olarak gittiyseniz staj için gidemiyorsunuz. O yüzden kararınızı verirken bunları göz önünde bulundurursanız iyi olur ;) Bu arada, eğer 2 dönemliğine öğrenci olarak giderseniz, okul bittikten sonra kendi ayarladığınız bir şirkette 1 ay staj da yapabilirsiniz dönmeden önce.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Nis 2010, 03:43 
Gigabyte
Kullanıcı avatarı
en yakın zamanda erasmus burosu na ulasmalıyım :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Nis 2010, 04:04 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı
Erasmus'la ilgili aklına takılan soruları Bilişim Eğitimi > Genel bölümüne mesaj atıp sorarsan, Erasmus'a gittiğini bildiğim arkadaşları konuya yönlendirmeye çalışırım ;) Tabi Erasmus programından yararlanmış biri olarak ilk önce ben elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım ;) (Bu arada Erasmus'a gitmek deyimi bu eylemin karşılığı olarak ağzıma dolanmış durumda,
Erasmus programından yararlanarak yurtdışında bir süreliğine eğitim almak, staj yapmak = Erasmus'a gitmek :D Erasmus'a gitmek dediğimde ne diyor bu demeyin sonra)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2010, 11:08 
Bit
Kullanıcı avatarı
Merhaba arkadaşlar...
Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim. Bu yaz sonu yapmam gereken bir staj var :) Bir tanıdığımın İstanbul'da özel bir bankada staj yapabileceğim gibi bir önerisi oldu. Sanırım daha çok Java uygulamaları yapıyorlarmış. Her ne kadar C# da görüyor olsam da Java'yı daha çok seviyorum. Ama bankacılık sektörünü bir bilgisayar mühendisi açısından herhangi bir tecrübem olmadığı için değerlendiremiyorum :) Staj yapılan yerin ileriki dönemlerde iş hayatımızın geçeceği yer olma durumu var, olmama durumu da var tabi :) Bu nedenle kararsızım açıkçası. Sizlerin bu konudaki görüşleriniz nelerdir???

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2010, 11:17 
Gigabyte
Kullanıcı avatarı
Melike,

Sonuçta mesleğin başındasın. Nerede staj yaparsan yap, sana önemli katkı sağlayacaktır. Çalışacağım bir alanda staj yapayım diye düşünmek bence doğru olmaz. Çalışmayacağın alanlar hakkında da bilgi sahibi olman senin çok işine yarayacaktır.

Bence staj ile ilgili bir kararsızlık söz konusu olacaksa yurtdışında staj ya da Türkiye'de staj seçenekler arasında olabilir.

Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezun kitlesi oldukça geniş bir kitle (bu kitlenin bir üyesi benim). Senin istediğin türde bir staj bulman için yardımcı olacaklardır diye düşünüyorum.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2010, 12:17 
Bit
Kullanıcı avatarı
Tavsiyelerin için teşekkür ederim ozgenpolat mutlaka değerlendireceğim...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2010, 15:09 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı
Melike, sana tavsiyem, staj yapmayı düşündüğün yerler için üst devredeki arkadaşlarına fikirlerini sor, belki aralarında aynı yerde staj yapanlar vardır. Kurumsal şirketlerde staj yapmak, takım çalışmasının nasıl işlediği ve kurumsal şirket ortamının nasıl olduğu konusunda güzel tecrübeler kazandırıyor.

Ben, stajımı Arkas şirketler grubu için yazılım geliştiren Bimar'da yapmıştım ve çalışma ortamından da, arkadaşlık ortamından da, yaptırdıkları teknik çalışmalardan da çok memnun bir şekilde ayrıldım. Çalışanların büyük bir bölümünün üzerinde çalışmakta olduğu bir projede, 4 haftalık staj süremiz boyunca ilgili bir modül üzerine kod geliştirdik. 2 haftada bir, stajyerlerden birisi gidip yerine yenisi geliyordu. Aynı anda 2 stajyer bulunuyordu. Stajyerlerin üzerinde çalıştığı modüle de, staj sorumlusu olarak Stef yardımcı oluyordu. Birisi bana gelip, benim sorduğum soruları sorsa, 3.sınıf bitti bunu mu bilmiyorsun diyeceğim türden sorularla başını bolca ağrıttım Stef'in ::) Ama o, sağ olsun hiçbir şey bilmiyormuşum gibi tane tane her şeyi sıkılmadan anlatarak hiçbir sorumda beni geriye boş göndermedi. Hatta staj süremizin sonunda, geliştirdiğimiz kısımla ilgili şirket çalışanlarına sunum bile yaptık ki benim için çok güzel bir tecrübeydi.

Benim yaptığımın aksine, bazı kurumsal şirketlerde de ayak altında dolaşmadan staj süreni bitirip ayrılman gibi bir beklenti olabiliyor. Bankada staj yapan çok arkadaşım oldu ama nasıl geçtiğini sormadığım için bilmiyorum ::)

2-3 kişinin çalıştığı küçük ofislerde de çok önemli tecrübeler kazanabilirsin. Eğer, mezun olduktan sonra kendin bir şeyler yapmak istiyorsan, veya çalışmak istiyorsan(İzmir'de yazılım ofislerinin sayısı, kurumsal şirket sayısına oranla oldukça fazla) çalışma ortamını görmüş olursun. Eğer yoğun çalışıyorlarsa, stajyer olmana rağmen sana çalışan muamelesi yaparak canını da çıkartabilirler ::) Bence zararı yok çünkü mezun olduğunda bu tecrübeyi çok arayacaksın.

Ancak bazı yazılım ofislerinde, yukarıda bahsettiğimin aksine sana hiçbir şey yaptırmayabilir, hatta patronlar bile pek bir şey yapmıyor olabilirler ::) Facebook'ta oyun oynayarak, MSN'de takılarak, gazete kitap okuyarak hatta laptoplarında oyun oynayarak staj yapan arkadaşlarım da oldu. Hatta bir arkadaşım, teknoparkta bir şirkette, sabah kapıyı kendi açtığını, akşam çıkarken de kilitleyip gittiğini, patronların arada uğrayıp 2 saat durup çıktığını anlatıyordu ::) Giriş çıkış saatleri konusunda da kimse pek bir şey söylemiyordu. Bu tür stajlar, zorunlu stajını aradan çıkarmaktan başka bir işe yaramaz. Bence kaçınman gereken staj türü budur. Üniversitedeyken yata yata staj yaptım diye güzel gelse de(hatta stajda canı çıkanlar sana imrenerek baksa da), sana hiçbir şey katmıyor ve aslında sen kaybediyorsun.

Bizim bölümde stajdan kalan duymadım ben zaten. Bir rapor teslim ettiği sürece herkes geçiyor. Kredisi olmadığı için rapordan aldığın notun da bir önemi yok. Ben notumu bilmiyorum mesela, internette geçtiğimi öğrendim sadece öğrenci bilgi sisteminden.

ozgenpolat'ın belirttiği gibi yurt dışında staj da alternatiflerin arasında değerlendirilmeli. Ege Bilgisayar Mühendisliğinde, Erasmus ile staj imkanı var. Benim Almanya'ya Erasmus değişim öğrencisi olarak gittiğim yıl, 5 sınıf arkadaşım da 3 ay boyunca Almanya'da Giessen'de staj yaptı. Staj için sana verilen hibe miktarı, öğrenci olarak gittiğinden daha fazla oluyor (aylık 800-900 Euro) ve harcamalarına fazlasıyla yetiyor. Hem yurt dışında staj yapmış oluyorsun, hem de hafta sonları gezme imkanın oluyor. Almanya, Avrupa'yı dolaşmak isteyenler için oldukça güzel bir konumda çünkü ortada kaldığından ötürü Fransa, Hollanda, Belçika, Çek Cumhuriyeti gibi birçok ülkeye komşu durumda.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2010, 15:57 
Bit
Kullanıcı avatarı
Öncelikle zaman ayırdığın için çok teşekkür ederim Tolga...Gerçekten çok aydınlatıcı bir açıklama olmuş :) Ama itiraf edeyim kafam biraz karıştı :) Ben sabah kapıyı kendim açtığım, akşam çıkarken de kilitleyip çıktığım bir yerde değil :) bahsettiğin daha kurumsal, oturmuş bir düzene sahip bir yerde staj yapmayı düşünüyorum.
Amacım da gerçekten bir şeyler öğrenebilmek en azından ufak da olsa bir tecrübe edinebilmek. Tabi 4 hafta gibi bir sürede çok fazla bir şey öğrenemeyeceğimi, en fazla küçük bir takım projelere katılım sağlayabileceğimi (belki :)) düşünüyorum. Eğer senin gibi memnun ayrılabileceksem staj yapacağım yerden, nerede yapacağımın gerçekten bir önemi yok benim için. Bu konuda bahsettiğim yerde çalışan bir bilgisayar mühendisinin de tavsiyeleri olmuştu ve bankacılık sektöründe çalışmayı düşünüyorsan burada staj yapman iyi olabilir demişti :) Ben de hadi çalışmazsam diye düşündüm ve soru işaretleri oluştu kafamda :) Bu konuda ozgenpolat'ın güzel bir tavsiyesi oldu aslında bana kızmasın ama hala düşünüyorum bu konuyu :) Tecrübesi olanların söylediği her söz benim için çok değerli! Tavsiyeleriniz için tekrar çok teşekkür ederim.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2010, 21:44 
Gigabyte
Kullanıcı avatarı
tolga yazdı:
staj yapmayı düşündüğün yerler için üst devredeki arkadaşlarına fikirlerini sor,

Bu noktada farklı düşünüyorum. Üst devreler, "şu staj iyi idi, bu staj kötü idi" türünden değerlendirmeler yapacaklardır. Halbuki üst devreler hangi stajın iyi, hangi stajın kötü olduğunu değerlendirecek eğitim düzeyine ve deneyime sahip değildir. O stajın iyi ya da kötü olduğunu 5 ila 10 sene sonra değerlendirebilirler. Bu iş diş dolgusu gibidir. Diş hekiminin iyi bir dolgu yapıp yapmadığı, sonraki 10 yıl içerisinde belli olur. Dolgudan 5 hafta sonra değil. Bu noktada yapılması doğru olan hiç olmazsa 5 senelik iş deneyimi olan mühendislerin fikirlerini almaktır. Her ne kadar üst devrelerden şirketin durumu ile ilgili veri alınabilir argümanı ileri sürülebilir gibi dursa da, buna da katılmıyorum çünkü benim deneyimlerime göre üst devreler şirketin durumu ile ilgili objektif veri paylaşmak yerine stajın iyi mi kötü mü olduğu duygusuna göre konuşacaklardır.

tolga yazdı:
Ama o, sağ olsun hiçbir şey bilmiyormuşum gibi tane tane her şeyi sıkılmadan anlatarak hiçbir sorumda beni geriye boş göndermedi.

Benim düşünceme göre bu tutum meslek lisesi öğrencilerinin stajları için yararlı olabilir. Mühendis adayının stajında bence doğru olan "aklına takılan sorunun yanıtını kendin bul" demektir. Teknisyen ve teknikerler parçası oldukları takımın lideri konumundaki mühendislere sorarak kafalarına takılan noktaları aşarlar, ancak mühendisler bir problemle karşılaştıklarında birisine sorarak değil almış oldukları problem çözme eğitimi ve geliştirdikleri problem çözme yetenekleri ışığında problemin çözümünü kendileri üretmek zorundadırlar.

melike yazdı:
bankacılık sektöründe çalışmayı düşünüyorsan

Bence 3. sınıf, pazarda kullanılan herhangi bir projeyi henüz üretmemişsen, hangi sektörde çalışacağına karar verilebilecek bir aşama değil. Pazarı staj ile birlikte bir miktar tanıdıktan sonra "belki" bir miktar veriye ulaşabilirsin. Bir mühendisin geleceği ile ilgili sağlıklı karar alabilmesi için 1 sene büyük şirket, 1 sene de küçük şirket tecrübesi yaşaması gerekir. Bu iki tür ortamı kıyaslayıp, kendisinin yaşamdan beklediklerini göz önüne alarak sağlıklı olma olasılığı yüksek bir karar alabilir. Ben çok şanslıydım. Bu yaklaşımı kendi kendime düşünerek geliştiremezdim. İlk staj yaptığım yerde benden 4-5 yıl daha yaşlı çalışanlar bana bunu önerdiler. O zaman bende büyük bir ışık yandı. Bunu yaptım ve çok faydasını gördüm. Pazarda hali hazırda kullanılan bir proje üretmiş isen durum farklılık gösterebilir.

melike yazdı:
bana kızmasın

Ben kızmadım wife: :skc2: Kızacak bir durum yok. Genç bir kardeşim eğer doğru sonuca ulaşmak için arayış içinde ise, bir düşünme sürecine girmiş ise ben bundan çok büyük bir mutluluk duyarım. Öte yandan, taşıdığım toplumsal sorumluluk gereği, genç arkadaşlarıma sözlerimi sakınmadan düşüncelerimi açıkça söylemek durumundayım. Umarım alışık olunmayan derinlikte bir analiz yayınladığım ve şimdiye kadar kafanda şekillendirdiklerinle taban tabana ters düşünceler ortaya koyduğum için sen bana kızmazsın. :;)

Soru ve düşüncelerini lütfen paylaşmaya devam et. Deneyimlerimizi içtenlikle paylaşırız.

Bu arada bankacılık sektöründen sana bir ipucu vereyim;
Bankacılık alanında çalışmasan bile, staj yaptığın yerde (banka olduğunu varsayıyorum) çalışan bilgisayar mühendislerinin aylık psikiyatr bütçesi ortalamasını ve yüksek lisansa başlayıp yarım bırakanlarının sayısının bitirenlerin sayısına oranını bilmek hangi sektörde devam edersen et sana ışık tutacaktır.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2010, 22:07 
Bit
Kullanıcı avatarı
Yok ben de sana kızmadım :P aksine daha geniş bir pencereden bakabilme şansı yakaladım söylediklerinle 2): . Bugün danışman hocamla bir kez daha görüştüm staj konusuyla ilgili olarak ve söylediklerinle de büyük parallellikler gösteriyor onun da söyledikleri. Sonuç olarak da yelpazeyi daha geniş tutmaya karar verdim. Artık her türlü alternatifi değerlendirip aralarında bana en uygun olanını (hala tam olarak kriterlerimi belirleyememiş olsam da conf: )seçmeyi düşünüyorum. Umarım bulabilirim ::)

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: