Son ziyaretiniz: Zaman: 18 Eyl 2014, 21:41

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Ege Üni. & Dokuz Eylül Üni Bilgisayar Mühendisliği
MesajGönderilme zamanı: 20 Tem 2011, 13:00 
Bit
Merhabalar. Öncelikle sitenin bana çok yardımcı oldugunu söylemek isterim. Önümde önemli bir seçim var %100 ingilizce eğitim veren dokuz eylül üniversitesi mi yoksa ege üniversitesi bilgisayar mühendisliğini tercih etmeliyim? Fikirleriniz nelerdir ki söyledikleriniz kararımda belirleyici olacak.
Diğer sorumda istanbul da marmara ve istanbul üniversitelerinden birini mi yada izmirde ege veya dokuz eylül üniversitesini mi tercih etmeliyim?
Cevaplar için simdiden teşekkürler.

Başa Dön
Çevrimdışı Profil Özel mesaj gönder E-posta  

Mesaj Başlığı: Re: Ege Üni. & Dokuz Eylül Üni Bilgisayar Mühendisliği
MesajGönderilme zamanı: 20 Tem 2011, 14:24 
Gigabyte
Kullanıcı avatarı
İstanbul'a gidersen önün tıkanır. Üretken olmayan, asalak felsefeyi ömrünün sonuna kadar üstünden atamazsın.

Dokuz Eylül de çok iyi ama İzmir'de Ege'yi öneririm. Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Türkiye'deki 2. bilgisayar mühendisliği bölümü. Bunun getirdiği bir kurumsal birikim var.

Dokuz Eylül Bilgisayar Mühendisliği Bölümü de Ege'den daha genç olmanın verdiği bir çevikliği sergiliyor. Oldukça iyi bir bölüm. Ben yine de Ege diyorum.

Başa Dön
Çevrimdışı Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 20 Tem 2011, 15:50 
Megabyte
Kullanıcı avatarı
9 Eylül'ün şehrin öteki yanında olması ve her şeye uzak olması ve Ege bilgisayarın da Bornova metro ve Bornova'daki diğer bilimum sosyalleşme bölgelerine yakın olması etkenlerini unutmamanı tavsiye ederim.

www.gamesfromweb.com/tr

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Tem 2011, 16:01 
Bit
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Seçimimi büyük ihtimalle Ege Üniversitesinden yana kullanacağım.

Fakat genelde İstanbul'a gitmemiz tavsiye edilir. İş imkanının ve şirketlerin büyük kısmının orada olduğundan söz edilir. Siz istanbul karşıtısınız sanırım biraz (: Bu noktada bunu öğrenmek isterim neden İzmir, İstanbul değil?

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Tem 2011, 16:14 
Gigabyte
Kullanıcı avatarı
Ben İstanbul karşıtı değilim. Yalnızca gerçekçiyim. Kralın çıplak olduğunu mertçe söylüyorum.

İstanbul verimsiz yaşamın ve sığ düşüncenin egemen olduğu bir yerdir. İstanbul'un verimsizliği ve sığlığı, tüm ülke adına alınan dış borç kaynaklarının orada tüketilmesi ile finanse edilmektedir.

İstanbul tarih boyunca her zaman için ürettiğinden fazla tüketmeye alışmıştır, İstanbul'da yaşayanları da buna alıştırmıştır. Eğer sen de İstanbul'da yaşarsan, İstanbul'da yaşamak seni de ürettiğinden fazla tüketmeye alıştırır. Yaşamının ilerleyen aşamalarında kendi öz becerilerine dayalı, kişisel bağımsızlığını kullanabilen bir birey olmak yerine, yaptığın tüketim ile yaptığın daha az üretim arasındaki farkı finanse edecek birilerine muhtaç olursun.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2011, 19:19 
Bit
Cevaplar için teşekkürler (:

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2011, 22:51 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı
İzmir'de öğrencilik hayatının, İstanbul'da yaşayacağına göre ekonomik anlamda daha rahat geçeceğini söyleyebilirim. En basit örnekle. İstanbul'da bir kafeye oturduğunda 30 TL, İzmir'de 15 TL ödüyorsan, aynı bütçeyle İzmir'de 2 kat daha fazla takılma imkanın olacaktır ::) Ancak okurken aynı zamanda bilişim alanında bir yerlerde çalışmak istiyorsan, İstanbul'da alternatiflerin İzmir'e kıyasla çok daha fazla olduğunu bilmeni isterim. Mezun olduktan sonra İzmir'den bir üniversite bitirmiş olmanın, herhangi bir dezavantaj teşkil edeceğini düşünmüyorum.

Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu bir mühendis olarak bölümümüz hakkında uzunca bir tanıtım yazısı yazıp görüşlerimi bildirmiştim. Dokuz Eylül Bilgisayar Mühendisliği bölümü ile ilgili olarak da xtrmprgrmmr oldukça kapsamlı bir paylaşımda bulunmuştu. Eğer henüz incelemediysen, bu kategori altındaki mesajları gözden geçirmeni tavsiye ederim.

%100 ingilizce bir bölümde okuman, konuşma ingilizcesinde mezun olduğunda pratik olarak daha iyi düzeyde olmanı sağlayabilir. Ancak Ege'yi bitirmiş olmama rağmen bu konuda herhangi bir eksikliğim olduğunu düşünmüyorum. Olay birazcık sende bitiyor anlayacağın ::)

Dokuz Eylül'ün Erasmus ile nerelere kaç öğrenci gönderdiğini bilmiyorum ama Ege Bilgisayar Mühendisliği'nde bu sayı oldukça fazla. Ben 4.sınıfı Erasmus değişim programıyla gittiğim Almanya'da okudum ve bitirdim. Benim gittiğim sene Almanya, Fransa, İspanya, Litvanya, Bulgaristan, İtalya ile anlaşma vardı hatırladığım kadarıyla. Muhtemelen geçen 2 senede bu sayı artmıştır. Toplam 10-15 lisans kontenjanına maksimum 20-25 başvuru oluyor. Bu da kazanma şansını oldukça artırıyor.

Bence üniversite seçerken Erasmus kontenjanlarını ve ne kadar talep olduğunu öğrenmeye çalış ve tercih yaparken bunu da göz önünde bulundur. Ben 2.31 ortalamayla kazandım ki benden düşük ortalamayla da gidenler vardı. Muhtemelen Boğaziçi, ODTÜ gibi üniversitelerde, Eramus'a gitmek isteyenlerin sayısı bizim bölüme kıyasla çok daha fazladır ve kazanmak için çok daha iyi ortalamalara ihtiyacın oluyordur. Bu da senin bu imkandan faydalanma şansını azaltır.

Sormak istediğin başka şeyler varsa yardımcı olmaya çalışırım. Sana tercih döneminde kolay gelsin :;)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2011, 00:10 
Byte
@ozgenpolat istanbul için bi kaç açık kapı bırakman iyi olur bence. en azından benim gibi İstanbul da okuyanlar okuyacak olanlar değerlendirmeye alabilirler :) ki ben doğma büyüme istanbuldayım yanmışım ozaman...

ben istanbuldan ayrılmayı düşünmedim hiç bi zaman ailevi sebepler de fazla tabiki ama istanbul gerçekten herşeyin merkezi . bilgisayar için bilişim için gelişimin merkezinde olmak iş yerlerine yakın olmak her zaman bi avantajdır diye düşünüyorum.

ozgenpolat yazdı:
İstanbul verimsiz yaşamın ve sığ düşüncenin egemen olduğu bir yerdir. İstanbul'un verimsizliği ve sığlığı, tüm ülke adına alınan dış borç kaynaklarının orada tüketilmesi ile finanse edilmektedir.

bu düşüncene katılıyorum.bunu insana İstanbulun herşeyi anında verebilmesi getiriyor.Herşey elinin altında olunca da üşengeçliğine yenik düşüyor insan.ama ben bunun aşılabileceği kanaatindeyim.bugün istanbul yarın başka ankara izmir ve ardından gelen tüm şehirler bu durumu mağruz kalabilir?

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2011, 11:48 
Gigabyte
Kullanıcı avatarı
Power,

Tokyo da insanlara her şeyi çok çabuk verebiliyor ama Tokyo'da yaşayan insanların bakış açısı İstanbul'da yaşayanların bakış açısı kadar sığlaşmıyor ve Tokyo'da yaşayan insanlar üşengeçleşmiyor.

İstanbul'daki sığlık, tüm ülke adına alınan dış borçların, katma değer üretmeyen insanlar tarafından İstanbul'da tüketilmesinden kaynaklanıyor. İstanbul yaptığı 1 birim üretime karşılık 5 birim tüketim yapıyor. 1 birim üretip 5 birim tüketen bir ortamda yaşayan birey de, sistemin genel sığlığından etkileniyor ve bireysel olarak da sığlaşma eğilimi gösteriyor.

İstanbul'daki sığlığın aşılmasının tek yolu, ülke adına alınan dış borcu tek başına tüketen bu alt ekonominin, bu borcun tamamını ödemesidir. Ne zamanki İstanbul'da yaşayan insanlar bu dış borcu Kıbrıs'ı falan vermeden, çalışıp, üreterek öderler, o zaman İstanbul'daki yaygın karakterin sığlıktan uzaklaşması ve bir derinlik kazanması mümkün olur.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2011, 20:29 
Yeni Üye
iyi günler arkadaşlar ben Burak, 19 yaşındayım ama yakında 20 i de tamamlayacağım ::) geçen yıl ege bilgisayar mühendisliğini kazandım ve hazırlık okudum..okula her gittiğimde bölümüme gitmeyi unuttum bu yüzden hocaların nasıl olduklarını, sınavlar konusunda nasıl sorular sorduklarını, dersleri türkçe mi ingilizce mi anlatıklarını, sınavları türkçe mi ingilizce mi klasik mi test mi nasıl yaptıklarını bilmiyorum..bu sene 1. sınıfa başlayacağım bu soruların cevaplarına sanırsam ihtiyacım :) cevaplayabilirseniz çok sevinirim özellikle geçen sene 1. sınıfı okuyan arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim şimdiden teşekkür ederim herkese iyi günler :) bu arada forumu beğendim güzel bir forum olmuş emeği geçen herkese teşekkürler :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2011, 00:04 
Yeni Üye
Birinci senende temel algoritma derslerinin yanı sıra matematik fizik gibi dersler alcaksın. Hocaların sadece bi tanesinden memnun kalmayabilirsin o da fizik hocası olabilir. maalesef onun için de bi çözüm bulunmuyor çünkü hoca fen edebiyat fakultesinden geliyor. her sene memnun kalmadıgımız için baska hoca gönderiyorlar ama bölümdeki öğrenciler her sene şikayet edip geri gönderiyor. ilk donem bir ikinci donem bir olmak uzere iki tane ingilizce ders var. geri kalan dersler turkçe ama kaynakları ingilizce. test sınav yok hepsi klasik ve 4 5 soru civarı oluyorlar. Baska bi ihtiyacın olursa gecmiş yılların soruları gibi falan ben 3 teyim pm atabilirsin yada burdan paylasabilirsin.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: