Son ziyaretiniz: Zaman: 01 Kas 2014, 02:12

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Facebooktan nasıl video indirilir?
MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2010, 16:52 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı
Facebook'tan video indirme yöntemleri üzerine yaptığım küçük bir araştırma sonucu öğrendiklerimi paylaşmak istedim :) Facebook'tan nasıl video indirebilirim sorusuna benim bulduğum cevaplar ;)

Yöntem 1: Yehha.org adresini kullanarak video indirmek
  • www.yehha.com adresine girerek açılan sayfadaki kutucuğa facebook'taki video'nun bağlantısını ekleyip download tuşuna tıklayın.
    Eklenti:
    Dosya yorumu: Yehha.org ile video indirme, adım 1
    yehha.org anasayfa.jpg
    yehha.org anasayfa.jpg [ 92.94 KiB | 11270 kere görüntülendi ]
  • Biraz bekledikten sonra, indirmek istediğiniz videoyu da oynatabileceğiniz yeni bir sayfa açılacak (gerçi ben orada videoyu oynatmayı hiç başaramadım, sürekli file not found hatası aldım ama amacımız zaten videoyu izlemek değil, indirmek ;) ).
    Sayfanın en altında "Bu videoyu indirmek için buraya tıklayın" düğmesine basın.
    Eklenti:
    Dosya yorumu: Yehha.org ile video indirme, adım 2
    yehha video indirme.jpg
    yehha video indirme.jpg [ 189.65 KiB | 11270 kere görüntülendi ]
  • Biraz bekledikten sonra yeni bir küçük pencere açılacak. Bu pencerede de "Bu videoyu indirmek için buraya tıklayın" düğmesine bastığımızda video bilgisayarımıza inmeye başlıyor ;)
    Eklenti:
    Dosya yorumu: Yehha.org ile video indirme, adım 3
    yehha.org video_indirme_son.jpg
    yehha.org video_indirme_son.jpg [ 54.09 KiB | 11270 kere görüntülendi ]
Bu site üzerinden ayrıca youtube ve alkışlarla yaşıyorum videoları da indirilebiliyor.

Yöntem 2: Mozilla Firefox tarayıcısı ve Facebook Video eklentisini kullanarak video indirmek
  • Mozilla Firefox internet tarayısıcına Facebook Video eklentisini kurun. Facebook Video eklentisini indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/9614
    Açılan bağlantıda "Add to Firefox" düğmesine, daha sonra da "Şimdi Kur" düğmesine tıklayın. Firefox'u kapatıp yeniden açtığınızda kurduğumuz eklenti etkinleşecektir.
  • Facebook'ta herhangi bir video'nun ismine tıkladığınızda, Video'nun sağ tarafında "Download Video"nun da içlerinde bulunduğu yeni linkler geldiğini göreceksiniz. Download Video düğmesine tıkladığınızda video inmeye başlayacaktır. Ancak bazen videoyu indirmek yerine quickplayer ile oynatmaya başlayabiliyor. O yüzden benim gibi Download Video linkinin üzerine sağ tıklayarak "Farklı Kaydet"e basıp kaydedeceğiniz yeri seçerek indirirseniz sorun yaşamazsınız ;)
    Eğer Facebook'taki video Youtube'den paylaşıldıysa, tıkladığınızda Youtube açıldığından dolayı bu yöntemi kullanamazsınız. Facebook'a yüklenmiş videolar için "Facebook Video" eklentisi kullanılabilir.
Eklenti:
Dosya yorumu: Firefox'un Facebook Video eklentisi ile Facebook'tan video indirme
facebook video indirme.jpg
facebook video indirme.jpg [ 83.87 KiB | 11270 kere görüntülendi ]

Facebook'tan video indirmek için bunların dışında da birçok yöntem mevcut. Ben ilk bulduğum ve kendim kullandığım iki yöntemi paylaştım. Bildiğiniz başka yöntemler varsa siz de paylaşın, listemiz uzasın ;)

Başa Dön
Çevrimdışı Profil Özel mesaj gönder  

Mesaj Başlığı: Re: Facebooktan nasıl video indirilir?
MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2010, 17:02 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı
Tolga Müsadenle bir tanede ben yazayım...

İnternet Download Manager 5.18 i indirip bilgisayarınıza kuruyorsunuz... Daha sonra ister facebook ister başka bir sitedeki herhangi bir video'yu normal site üzerinden izlicekmiş gibi play dedikten sonra hemen videounun sağ üst köşesinde "Bu dosyayı indir" yazan butona tıklıyorsunuz ve video hemen bilgisayarınıza inmiş oluyor..:)

Başa Dön
Çevrimdışı Profil Özel mesaj gönder E-posta  

MesajGönderilme zamanı: 25 Nis 2010, 15:16 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı
Sayende yeni bir yöntem daha öğrenmiş olduk imran :) Ben de yeni bir ekleme yapayım.

http://eu.real.com/realplayer/ adresinden (ya da google'dan realplayer download yazıp kendiniz aratın) realplayer'ın ücretsiz versiyonunu indirip bilgisayarınıza kurduğunuzda, Firefox'un eklentiler kısmında (Araçlar>Eklentiler) "RealPlayer Browser Record Plugin" eklentisinin eklendiğini göreceksiniz. Bu eklentiyi etkinleştirdikten sonra Facebook'taki izlediğiniz video'nun üzerine farenizin imlecini getirdiğinizde, sağ üst kısmında "Download This Video" diye bir düğmenin belirdiğini göreceksiniz. Bu şekilde facebook üzerinden videolarınızı indirebilirsiniz.
Eklenti:
Dosya yorumu: RealPlayer Browser Record Plugin Eklentisi ile Facebook'tan video indirme
realplayer browser record plugin.jpg
realplayer browser record plugin.jpg [ 95.44 KiB | 11252 kere görüntülendi ]

İsterseniz video'nun üzerine sağ tıklayıp "Download This Video To RealPlayer" diyerek de videoları indirebilirsiniz. Ben ilk yöntemi kullanıyorum genelde.

RealPlayer video indirme programını nasıl yükleyeceğiniz ve Firefox'ta nasıl etkinleştireceğiniz ile ilgili anlatıma aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz (ingilizce).
http://support.mozilla.com/en-US/kb/Using+the+RealPlayer+plugin+with+Firefox#Installing_RealPlayer

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Nis 2010, 21:09 
Yeni Üye
Bu eklentiye gerek yok.En kısa yoldan Mozilla Firefox internet tarayıcısını kullanıyorsanız Video DownloadHelper eklentisi ile tüm videoları indirebilirsiniz.Aşağıda verilen linkten Mozilla Firefox'a ait Video DownloadHelper eklentisini idirebilirsiniz.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3006

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2010, 11:31 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı
Foxreal YouTube FLV Downloader Pro adlı program ile Facebook ve bir çok farklı ortamdan video indirip farklı formatlarda kaydedebilirsiniz. 22 saat içinde ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu program için bağlantıya tıklayın.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Nis 2011, 08:10 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı
En güzeli www.ant.com adresindeki firefox ve chrome için özel yapılmış video indirme eklentisini kurun en ideali bu ;)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2014, 09:22 
Kilobyte
anlatımınn için teşekkürler

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz