Son ziyaretiniz: Zaman: 31 Tem 2014, 09:23

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Sunucu İşletim Sistemi - 1
MesajGönderilme zamanı: 27 Şub 2012, 14:24 
Byte
http://dersnotusinav.blogspot.com/2012/02/sunucu-isletim-sistemi-1.html

AÇIKLAMALAR .................................................................................................................. İİİ
GİRİŞ .......................................................................................................................................1
ÖĞRENME FAALİYETİ–1 ....................................................................................................3
1. SUNUCU İŞLETİM SİSTEMİNİN KURULUMU.............................................................3
1.1. Güncel (Windows) Sunucu İşletim Sistemi Sürümleri .................................................4
1.1.1. Standart (Standard) Sürümü ..................................................................................4
1.1.2. Ticari (Enterprise) Sürümü ....................................................................................4
1.1.3. Veri Merkezi (Datacenter) Sürümü .......................................................................4
1.1.4. Web (Web) Sürümü...............................................................................................5
1.2. Standart Sunucu İşletim Sisteminin Kurulumu.............................................................5
UYGULAMA FAALİYETİ ..............................................................................................19
ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME ....................................................................................20
ÖĞRENME FAALİYETİ-2...................................................................................................22
2. SUNUCU İŞLETİM SİSTEMİ AYARLARI VE YÖNETİMİ..........................................22
2.1. Sunucu Yönetim Sistemine Genel Bakış ....................................................................22
2.2. Çalışan Sunucuları Yönetme.......................................................................................25
2.2.1. Bilgisayarı Yönet (Computer Management) Konsolu .........................................25
2.2.2. Bilgisayarım (My Computer) Konsolu................................................................29
2.3. Servisleri, İşlemleri, Olayları İzleme ..........................................................................38
2.3.1. Görev Yöneticisi (Task Manager) .......................................................................38
2.3.2. Hizmetler (Services) ............................................................................................41
2.3.3. Performans (Performance)...................................................................................42
2.4. Yönetimsel Görevleri, Politikaları, Prosedürleri Otomatikleştirme............................43
2.4.1. Grup İlkesi Yönetimi (Group Policy) ..................................................................44
2.5. Destekleme ve Uzaktan Erişim Servisleri ile Çalışma................................................45
2.5.1. Yardım ve Destek (Help and Support) ................................................................45
2.5.2. Uzak Masaüstü (Remote Desktop) ......................................................................46
UYGULAMA FAALİYETİ ..............................................................................................48
ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME ....................................................................................50
ÖĞRENME FAALİYETİ–3 ..................................................................................................52
3. GELİŞMİŞ SUNUCU İŞLETİM SİSTEMLERİNDE VERİ YÖNETİMİ ........................52
3.1. Dosya Sisteminin ve Sürücülerin Yönetimi................................................................52
3.1.1. Dosya Sistemleri..................................................................................................52
3.1.2. Temel ve Dinamik Depolama Türleri..................................................................53
3.1.3. NTFS Oluşturulmuş Sürücülerin Kullanımı ........................................................54
3.1.4. Temel Disklerde Mantıksal Sürücü Oluşturmak ................................................54
3.1.5. Temel Disklerde Mantıksal Sürücüyü ya da Birimi Biçimlendirmek ................55
3.1.6. Sürücü Harflerini Yapılandırmak ........................................................................57
3.1.7. Bir Mantıksal Sürücüyü ya da Birimi Silmek......................................................59
3.2. Hacim Ayarlamaları ve RAID Ayarlamaları ..............................................................60
3.2.1. RAID-0 (Şeritli) Birimi .......................................................................................61
3.2.2. RAID-1 (Yansıma) Birimi...................................................................................61
3.2.3. RAID-5 (Dağıtılmış) Birimi ................................................................................62
3.2.4. RAID-5 Birimi Oluşturma...................................................................................63
3.2.5. Diski Yeniden Bağlama ve RAID-5 Birimini Onarma........................................63
3.2.6. RAID-5 Birimindeki Disk Bölgesini Değiştirme ................................................64
3.2.7. RAID-5 Diskini Yeniden Etkinleştirme ..............................................................65
3.3.Veri Yedekleme ve Kurtarma ......................................................................................65
3.3.1. Yedekleme Türleri ...............................................................................................66
3.3.2. Yedekleme Politikası ve Yedekten Geri Dönme .................................................69
3.3.4. Verilerinizi Yedeklemek......................................................................................71
3.3.5. Veri Kurtarmak....................................................................................................78
UYGULAMA FAALİYETİ ..............................................................................................85
ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME ....................................................................................86
MODÜL DEĞERLENDİRME ..............................................................................................88
CEVAP ANAHTARLARI .....................................................................................................89
KAYNAKÇA.........................................................................................................................90

Başa Dön
Çevrimdışı Profil Özel mesaj gönder E-posta  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: