Son ziyaretiniz: Zaman: 18 Eyl 2014, 23:42

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Windows 7 Oyunları Nerede? Nasıl Açabilirim?
MesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2011, 13:06 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı
Windows 7 Oyunları Nerede? Nasıl Açabilirim?

Windows'un 98 SE, Windows ME, Windows XP ve Windows Vista'da; Windows ile birlikte gelen "Mayın Tarlası", "Solitaire", "FreeCell", "Hearts" gibi oyunlara Başlat Menüsü'nden Donatılar altında veya Oyunlar için ayrıca ayrılmış bir klasörden erişebiliyorduk. Ancak Windows 7'de ilk yüklemede bu oyunların nerede olduğunu bulamamıştım ve oyun koymadıklarını düşünmüştüm. Geçen gün Windows ayarları arasında gezinirken asıl durumun böyle olmadığını, Windows 7 oyunlarını açabilmenin mümkün olduğunu gördüm ::) Şimdi Windows 7 oyunları nerede? Windows 7 oyunları nasıl açılır sorusunun çözümünü adım adım anlatayım.

1. Başlat menüsünden Denetim Masasını açın.
  2. Programlar veya Programlar ve Özellikleri seçeneğine tıklayın.
  3. Sol tarafta Windows özelliklerini aç veya kapat bölümüne girin.
  4. Açılan pencerede "Oyunlar" klasörünün yanındaki kutucuğa tıklayıp işaretleyerek aktif hale getirin. Bu şekilde tüm oyunları açabilirsiniz
  5. Oyunlar dizininin altında tüm oyunlar listeleniyor. Buradan, açmak istediğiniz oyunların yanındaki kutucuğa işaret koyarak veya açmak istemediklerinizdeki işaretleri kaldırarak sadece istediğiniz oyunların açılmasını sağlayabilirsiniz.
  6. Windows 7 Oyunlarını aktif hale getirdikten sonra Başlat Menüsü>Tüm Programlar>Oyunlar yolunu izleyerek Windows 7 oyunlarına erişebilirsiniz.

Windows 7 Oyunları: Chess Titans, FreeCell, Hearts, Mahjong Titans, Mayın Tarlası, Purple Place, Solitaire, Spider Solitaire ve İnternet Oyunları(İnternet Daması, İnternet Spades, İnternet Tavlası).

Windows 7 oyunları yok mu? Windows 7 oyunları nerede? Windows 7 oyunlarını nasıl açabilirim?

Başa Dön
Çevrimdışı Profil Özel mesaj gönder  

Mesaj Başlığı: Re: Windows 7 Oyunları Nerede? Nasıl Açabilirim?
MesajGönderilme zamanı: 14 Haz 2011, 17:32 
Yeni Üye
teşekkürler ben söylediğin gibi yaptım fakat internet tavla, dama o tarz oyunlar açılmadı bende çok oynamak istiyorum yardım edermisin lütfen

Başa Dön
Çevrimdışı Profil Özel mesaj gönder E-posta  

MesajGönderilme zamanı: 14 Haz 2011, 20:58 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı
Konunun üzerinden baya bir zaman geçtiği için hatırlamak amacıyla aynı işlemi tekrar yaptım.
Bahsettiğim yöntemi izleyerek denetim masasından ilgili pencereyi açıp, oyunlar kategorisinin yanındaki artı işaretine tıklayıp genişlettikten sonra, internet tavlası, internet daması oyunlarının da yanındaki kutucukları işaretleyip tamam'ı tıklarsan bu oyunlar da açılıyor.

Başlat>Tüm Programlar>Oyunlar>İnternet BackGammon ile İnternet bağlantın açıksa internet tavlası oyunu açılıyor.

Başa Dön
Çevrimdışı Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2012, 16:29 
Yeni Üye
http://hotfile.com/dl/149380527/1628803/Windows_7_Games.rar.html adrese girin arkiler indirin beni oku yu okuyun şifre yazıyor rar şifresi.

Başa Dön
Çevrimdışı Profil Özel mesaj gönder E-posta  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: