Son ziyaretiniz: Zaman: 30 Eki 2014, 14:56

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Windows güvenlik merkezi hizmeti başlatılamıyor
MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2011, 20:45 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı
Windows 7 Ultimate işletim sistemi kullanıyorum. Bir aydan uzun bir süredir işlem merkezinde "Windows güvenlik merkezi hizmeti kapalı" şeklinde uyarı alıyordum. Aktif etmeye çalıştığımda ise "Windows güvenlik merkezi hizmeti başlatılamıyor" hata mesajı ile karşılaşıyordum. Bugün yaptığım araştırmadan sonra bu sorunu hallettim ve aynı problemi yaşayanlar olabileceğinden burada paylaşmak istedim.

1. CTRL+ALT+Delete tuşlarına bastıktan sonra "Windows Görev Yöneticisi'ni" açın.
  2. Hizmetler sekmesini açıklamaya göre sıralayın ve açıklama kısmında "Güvenlik Merkezi" yazan hizmeti bulun ve tıklayın. (Hizmet adı wscsvc)
  3. Sağ alttaki "Hizmetler" düğmesine basın.
  4. Açılan "Hizmetler" penceresinde "Güvenlik Merkezi" hizmetini bulun.(Ad sütununda)
  5. Başlangıç türü muhtemelen "Devre dışı" olarak gözüküyordur. Sağ tıklayıp özellikler kısmına girin.
  6. Açılan pencereden, başlangıç türünü "Otomatik(gecikmeli başlangıç)" olarak değiştirin. (Otomatik olarak değiştirseniz de olur sanırım.) Uygula ve Tamam'a tıklayın.
  7. Hizmetler sayfasında "Güvenlik Merkezi" Durumu "Devre Dışı" olarak gözüküyorsa, sağ tıklayıp "Başlat"a tıklayın.

Problem halledildi. Geçmiş olsun :;)

Başa Dön
Çevrimdışı Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak: