Son ziyaretiniz: Zaman: 29 Ağu 2014, 22:20

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 50 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: CV Oluşturmak
MesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2010, 10:51 
Megabyte
Kullanıcı avatarı
HEmen bir dip not belirteyim size. Kariyer net yada secret cv gibi sitelerdeki cvler tamamen standarta bağladığı için pek çok patron tarafından artık sıkıcı bulunmaya başladı. Bende personel alımındaki bir patron adayı olarak gelen standart yada otomatik cvlerden çabuk ayrılırken özenle yazılmış ön yazısı olan gönderildiği mail ortamında kaliteli bir üslup ile "şu işe başvurdum umarım değerlendirirsiniz" gibi bir içerikle gelmiş olan mailleri ve cv leri daha özenle okuyorum.

Şiddetle tavsiyem lütfen facebookdan alıntı fotoğraf yada arkadaşlarınızla araba üzerine kaykılırken çekilmiş resimleri cvlerinizde kullanmayınız...

detayları bir patronun günlüğü isimli mesajımda paylaşacağım yakında :)))

Başa Dön
Çevrimdışı Profil Özel mesaj gönder E-posta  

MesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2010, 13:57 
Megabyte
Kullanıcı avatarı
Fotoğraf yoktu CV'de ama arkamda İşkur var. :D İşkur'a güvenmiyorum tabi ki ama İşkur da bıktı artık. Dediğiniz gibi Kariyer.net, monster.com.tr, secretcv.com ve careerjet.com.tr gibi üyeliğim var ama kimisi ön yazı kimisi soru formu soruyor.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2010, 00:34 
Gigabyte
Kullanıcı avatarı
Sayın yetkili,

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilgisayar mühendisliği Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Şirketinizde yaz stajı yapmak amacıyla ekteki özgeçmişimin ve başvurumun değerlendirilmesini rica ediyorum.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilgisayar mühendisliği Bölümü’nde kazandığım teorik eğitim altyapısını şirketinizde yapacağım staj sırasında kazanacağım pratik bilgilerle birleştirmeyi amaçlıyorum. Sürekli eğitime inanan, öğrenmeye açık ve çalışmayı seven biri olarak staj sırasında şirketinize değer katarken kendimi geliştirebileceğimi düşünüyorum.

Sonuç olarak; ekteki özgeçmişimin staj başvurusu olarak değerlendirilmesini rica ediyorum. Gerekli görmeniz durumunda daha detaylı bilgi vermek için sizinle karşılıklı görüşmek isterim.

İlginize şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla;
Ercan PINAR

Böyle bir staj ön yazısı ile başvuruyorum nasıl sizce ?

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2010, 00:57 
Gigabyte
Kullanıcı avatarı
Yetmez ama güzel.

Eğer şirketin çalışma alanlarından hangi spesifik noktada uygulama becerini geliştirmek istediğini belirtirsen daha uygun olur.

Örneğin;
ercanpinar yazdı:
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilgisayar mühendisliği Bölümü’nde kazandığım teorik eğitim altyapısını şirketinizde yapacağım staj sırasında kazanacağım pratik bilgilerle birleştirmeyi amaçlıyorum.

yerine

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilgisayar mühendisliği Bölümü’nde aldığım dersler arasında bilgisayar ağları, java'da soket programlama ve mantık tasarım dersleri de sayılabilir. Daha önce OSI katmanları üzerine bir rapor hazırladım ve bilgisayar ağları dersini veren öğretim üyesine sundum. Şirketinizin ağ kurulumu bölümünde yapacağım staj sırasında kazanacağım uygulama deneyimi ile, bilgisayar ağlarının alt yapısı konusundaki birikimimi arttırmayı hedefliyorum.

gibi bir şey bence daha da güzel olur.

Başa Dön
Çevrimdışı Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2010, 01:02 
Gigabyte
Kullanıcı avatarı
Haklısın nokta atışı yapmak gibi birşey olur söylediklerin.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2010, 01:06 
Megabyte
Kullanıcı avatarı
ercanpinar yazdı:
Sayın yetkili,

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilgisayar mühendisliği Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Şirketinizde yaz stajı yapmak amacıyla ekteki özgeçmişimin ve başvurumun değerlendirilmesini rica ediyorum.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilgisayar mühendisliği Bölümü’nde kazandığım teorik eğitim altyapısını şirketinizde yapacağım staj sırasında kazanacağım pratik bilgilerle birleştirmeyi amaçlıyorum. Sürekli eğitime inanan, öğrenmeye açık ve çalışmayı seven biri olarak staj sırasında şirketinize değer katarken kendimi geliştirebileceğimi düşünüyorum.

Sonuç olarak; ekteki özgeçmişimin staj başvurusu olarak değerlendirilmesini rica ediyorum. Gerekli görmeniz durumunda daha detaylı bilgi vermek için sizinle karşılıklı görüşmek isterim.

İlginize şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla;
Ercan PINAR

Böyle bir staj ön yazısı ile başvuruyorum nasıl sizce ?

Ben onu yazmadım işte. ;S shy:

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2010, 18:29 
Megabyte
Kullanıcı avatarı
@ercan: Sayın yetkili yerine belki sayın ilgili yazabilirsin. Büyük bir değişiklik değil ama elindeki metni böyle ufak ufak değiştirerek bir süre sonra oldukça güzel bir yazı örneği elde edebilirsin.

Facebook "Allah Allah çalışması lazım" grubu:

http://www.facebook.com/group.php?gid=141000015920816

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2010, 01:40 
Megabyte
Kullanıcı avatarı
Hala cevap gelmedi. Demek ki kabul etmediler. :(

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2010, 16:26 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı
Sabırlı olmak lazım sevgiseli :;) Başvurduğun şirketin bir eleman ilanı var mıydı ve varsa ne zamana kadar yayında kalacak bilmiyorum. Eğer ilanın son başvuru süresi geçmediyse, tüm başvuruları topladıktan sonra toplu bir şekilde değerlendirme yapacaklardır. Maalesef Türkiye'deki şirketlerin bir çoğu, iş başvuruları konusunda profesyonel davranmıyorlar. Gelen başvurulara olumsuz da olsa geri dönüş yapılması gerekirken, ilerde lazım olur diye bir köşeye bırakıp, sizi 1-2 sene sonra bize iş başvurusunda bulunmuştunuz, gelin görüşelim diye arayabiliyorlar. Tabi siz ne zaman başvurmuştum ben buraya, neresi burası diye kalıyorsunuz o anda ::D

Olumsuz dönüş yapmayanlardan daha kötüsü de olumlu dönüş yapacak gibi konuşup sizi bekletenler. Bir görüşmeye çağrılırsınız. Görüşmeden sonra sizi bilgilendireceklerini söylerler. Bir türlü bilgilendirmezler. Arar görüşürsünüz, 2 hafta sonra derler. 2 hafta geçer, 2 hafta sonra alımı gerçekleştireceğiz, sizi de alacağız derler, beklemenizi isterler. Tahmin ediyorum bu süre zarfında başka başvurular geliyorsa onları incelemeye ve sizden daha uygun biri var mı diye araştırmaya devam ediyorlar. Ama işin kötü tarafı, böyle birini buldularsa da size haber vermiyorlar ve size, cepte dursun bir kenarda lazım olur belki ilerde şeklinde yaklaşıyorlar. Siz de zaten stresli geçirdiğiniz bu dönemde başka yerlere başvurular yapıyorsunuz, onlardan geri dönüş geliyor, olumluysa eğer gitsem mi, diğer şirketten cevabı beklesem mi diye ortada kalıyorsunuz.

Özetlemek gerekirse başvurunu yapalı henüz 5 gün olmadı diye biliyorum ve kabul etmediler diye düşünmek için henüz çok erken :;)

Başa Dön
Çevrimdışı Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2010, 17:51 
Megabyte
Kullanıcı avatarı
İşkur'dan verdiler bu işi. Elimde gönderme kağıdı var, eleman alınacak ve sırada bekleyen sayısını bilmiyorum, İşkur bilir.

Zaten o kadar iş başvurusu yaptım, doğru dürüst cevap gelmedi. Bazen cevap geliyor ama mesela; 3 aylık iş başvurusu yeni geçiyor adamların eline. Bazen de geri dönüş yapıp 1 senelik iş başvurusunun cevabı yeni geliyor ve olumsuz diyorlar.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 50 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: